O nas

Dawno temu, choć to nie bajka zebrało się kilkanaście bezrobotnych osób, które postanowiły przestać być bezczynne i z pomocą naszej obecnej Prezesowej przebrnęły przez grząski teren urzędowych przepisów i kruczków.

Udało się, dostaliśmy dofinansowanie, no i pracujemy u siebie!

A przyznać trzeba że bardzo nam się udało, zaczynając od Moniki (Prezes Zarządu) i jej męża Janusza. To społecznicy przekonani, że każdy powinien mieć szanse na pokazanie tego co umie i kim jest. To Oni uparli się ze, my możemy założyć spółdzielnię i dąć sobie rade z takim wyzwaniem. Zawzięcie koordynują nasze wszelkie działania, pozostawiając jednak coraz większą swobodę kolejnym pracownikom w dążeniu do samodzielności w wykonywanych pracach. Kończąc na potężnym wsparciu finansowym i ogromnej dozie zaufania jaka dały nam władze gminy.

Ci którzy do Nas trafili i przetrwali wszelkie szkolenia, kursy i przeciwności dziś pracują na pełnych obrotach, a nawet lepiej. Choć nadal docieramy się jako grupa nasze usługi są już na najwyższym poziomie.

Pomimo, iż ludzie u nas różni i zawodowo i charakterologicznie to tworzymy taka sporą rodzinę, stąd i to co robimy trąca domową atmosferą, ciepłem i smakiem.

Magda D.
Księgowa
To tez księgowa, znawca wszelkich instrukcji i przepisów i tajemnic HACCP. Piecze też doskonałe ciasta, a jej kanapki to istne dzieła sztuki.
Ewelina
Intendentka
Jak sama nazwa wskazuje to osoba, która dba o to by było z czego gotować no i by nam nie wciskano towaru z dolnej półki, ani z wczorajszego dnia. Należy też wspomnieć, że Ewelina również sprawnie lawiruje miedzy stolikami.
Janusz
Pełnomocnik zarządu
To nasz logistyk. Potrafi nasze pomysły przekształcić w projekty, by zdobyć na nie fundusze, a potem wyznaczyć konkretne zadania by osiągać zamierzony cel. To jest również złota rączka. Czy to samochód, czy kran gdzieś w zlewie nie maja dla niego żadnych tajemnic.
Monika O.
Dyrektor
To jest mózg i serce naszej spółdzielni. Dzięki Niej to wszystko w ogóle powstało, a teraz sprawnie funkcjonuje. Swym ciepłym podejściem łagodzi wszelkie spory i niesnaski, ale twardą ręką wyznacza zadania i z nich rozlicza. Chwali nasze sukcesy i pilnuje byśmy rozwiązywali nasze problemy.
Julita
Szefowa kuchni
Drobna, cicha kobietka o niezwykłej sile charakteru i pedantycznym wręcz podejściu do wykonywanych obowiązków. To spod jej ręki wychodzą najwspanialsze mięsa i prawdziwy, tradycyjny, domowy rosół z makaronem.
Danuta
Technolog żywności
Ona dba by gramatura i skład naszego menu było zgodne z wszelkimi wymogami i przepisami. Gdy sytuacja tego wymaga perfekcyjnie kroi w kosteczkę i słupeczki wszelkie warzywa i owoce do surówek i sałatek.
Magda S.
Księgowa
Nasza księgowa, która równie sprawnie porusza się w zawiłościach rachunkowo – papierkowych, jak i miedzy stołami obsługując z gracją gości. To również ekspert w pieczeniu wybornego sernika i rozkładaniu naszych ogromnych namiotów.
Bożena
Prawa ręka szefowej kuchni
Bez konsultacji tejże osoby nie powstało by żadne dzieło kulinarne w naszej kuchni, a tempo prac byłoby wręcz ślimacze.

W mediach

GŁOSICIEL - Miesięcznik Miasta i Gminy Zakliczyn (Wrzesień 2016)
GŁOSICIEL - Miesięcznik Miasta i Gminy Zakliczyn (Wrzesień 2016)

Pogórzańskie specjały


Debiut Roku 2013 dla Spółdzielni Socjalnej "Serce Pogórza"
Debiut Roku 2013 dla Spółdzielni Socjalnej "Serce Pogórza"

Pragniemy poinformować, że Spółdzielnia Socjalna „Serce Pogórza” została laureatem konkursu Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej w kategorii Debiut Roku.

Składamy serdeczne podziękowania Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej w Krakowie (organizatorowi Konkursu) oraz Bankowi Spółdzielczemu w Limanowej (sponsorowi nagród, w tym nagrody w wysokości 5000,00 zł dla Spółdzielni Socjalnej „Serce Pogórza”).


GŁOSICIEL - Miesięcznik Miasta i Gminy Zakliczyn (Wrzesień 2015)
GŁOSICIEL - Miesięcznik Miasta i Gminy Zakliczyn (Wrzesień 2015)

"Fasolka Burmistrza" i "Fasolowy mieszek" hitami 16 Święta Fasoli


Statut

Pobierz go tutajpdf 8.8 MB

Pobierz

Patrnerzy

Kontakt

Spółdzielnia Socjalna „Serce Pogórza” ma swoją siedzibę w malowniczej miejscowości Dzierżaniny, gmina Zakliczyn. Obok budynku znajduje się punkt widokowy. Spółdzielnia otoczona jest lasami, charakterystyczna dla terenu jest urozmaicona rzeźba. Dojechać do nas można drogą lokalną z Paleśnicy lub tą samą drogą od Roztoki - Brzeziny w gminie Gródek nad Dunajcem.